Які найефективніші ліки від грипу

Кращі ліки від грипу

До таких лікарських засобів відносять медикаменти, здатні пригнічувати віруси, які і стали причиною грипу. До яскравих представників даних препаратів, в першу чергу, варто віднести Ремантадин — ефективний засіб в боротьбі з грипом типу А. Ремантадин ефективно пригнічує діяльність клітин вірусу, не даючи їм розмножуватися і приводячи їх до руйнування. Важливо лише пам’ятати, що починати приймати цей засіб потрібно не пізніше, ніж через 2 доби після появи симптомів грипу.

Щоб швидше впоратися із захворюванням, хворому необхідно підтримати імунітет, для чого лікарі призначають індуктори інтерферонів, тобто препарати що виробляють спеціальний білок, який підвищує імунітет. Препарати ці хороші тим, що здатні знищувати віруси ще на початковій стадії розмноження. До даних засобів, в першу чергу, варто віднести препарат Віферон. Завдяки речовині, яка подібно з людськими інтерферонами, аскорбіновою кислотою та токоферолом, цей засіб активно усуває розмноження вірусів допомагає зміцненню захисних функцій організму.

До даної групи відносяться препарати, які покликані позбавити хворого від неприємних симптомів грипу, полегшивши тим самим його стан. В першу чергу, це жарознижуючі препарати, такі як Нурофен, Еффералган або Панадол. Крім того, це всілякі протикашльові і відхаркувальні засоби (Флюдітек, Коделак, Синекод, АЦЦ). Щоб легше перенести кашель і позбутися від закладеності носа, хворому можуть знадобитися судинозвужувальні ліки (Нафтизин, Синупрет, Тизин ксиліт). Варто лише зауважити, що перераховані засоби не рекомендують вживати більше 6 днів, через можливий розвиток алергічного риніту.

Ліки від застуди та грипу

Щоразу з настанням холодної пори року наш організм стає вразливим до гострих респіраторних вірусних інфекцій, в просторіччі званим "застудою", І до найбільш небезпечного їх представнику — вірусу грипу. З різних причин ми часто згадуємо про них, коли про профілактику думати вже пізно. Що робити, коли ви вже захворіли? Як розібратися в тому розмаїтті барвистих упаковок, які стоять на вітринах аптек під назвою "засоби від застуди", І зупинитися на потрібному вам препараті?

Лікарські засоби від застуди та грипу

Всі ці численні препарати умовно можна розділити на дві групи:

— кошти для симптоматичного лікування, тобто усувають симптоми застуди — біль у м`язах, головний біль, високу температуру, нежить, закладеність носа, кашель-

— засоби, що впливають на вірус і на імунну систему людини.

Засоби, що полегшують симптоми застуди і грипу

Це різні лікарські форми, що містять в тій чи іншій комбінації речовини наступних основних груп:

Відео: Найкращі лікарські препарати від застуди та грипу для дітей та дорослих

Жарознижувальні і знеболювальні (Найбільш часто — парацетамол). Має помірну знеболюючим ефектом при суглобових і м`язових болях, при головному болю в перші дні хвороби, надає жарознижуючий ефект.

судинозвужувальні (Фенілефрин). Усувається закладеність носа, знімає набряк слизової носової порожнини та придаткових пазух носа, нормалізує повітрообмін між ними.

антигістамінні (Хлорфенамін, фенірамін, прометазин). Зменшує набряклість слизових, запальну секрецію слизу, свербіж в носі і горлі, сльозотеча.

На додаток до перерахованих, до складу препаратів можуть бути включені аскорбінова кислота, кофеїн, засоби від кашлю.

Ці лікарські препарати не впливають на безпосереднього збудника хвороби і не вкорочують тривалість застуди, приймати їх можна не більше 3-5 днів. Що краще вибрати — капсули, порошки або таблетки — справа особистого смаку.

Колдакт Флю Плюс. Випускається у вигляді суспензії і в капсулах продовженого дії.

Містить парацетамол 200 мг, хлорфеніраміну малеат 8 мг, фенілефрину гідрохлориду 25 мг.

Капсули можна приймати дорослим і дітям старше 12 років — по 1 капсулі кожні 12 год.

Суспензію — дорослим і дітям старше 12 років по 2 чайні ложки 3-4 рази на день, дітям 6-12 років — 1 ч.л. 3-4 рази на день.

Тривалість прийому з метою жарознижуючого ефекту не більше 3-х днів, з метою знеболюючого ефекту не більше 5-ти днів.

Протипоказання: вагітність, грудне вигодовування, закритокутова глаукома, цукровий діабет, виразкова хвороба, підвищена функція щитовидної залози, захворювання крові, важкі захворювання печінки, нирок, серця, сечового міхура, порушення сечовипускання при аденомі простати, підвищений артеріальний тиск, виражений атеросклероз коронарних артерій, алергія до компонентів препарату. Для прийому в капсулах — дитячий вік до 12 років, для суспензії — до 6 років.

В період лікування слід уникати прийому алкоголю, управління транспортом і видів діяльності, що вимагають швидкої реакції.

Відео: Від застуди і грипу ліки

Колдрекс таблетки (Парацетамол 500 мг, кофеїн 25 мг, фенілефрин 5 мг, терпингидрат 20 мг, аскорбінова кислота 30 мг). Призначається при наявності кашлю, що супроводжується відділенням мокротиння, тому що містить терпингидрат, який надає відхаркувальний ефект. Кофеїн в складі препарату підсилює знеболювальну дію парацетамолу.

Дорослим по 1 2 таблетки, дітям 6-12 років — по 1 таблетці не більше 4-х разів на добу.

Протипоказання: алергія до компонентів препарату, підвищена функція щитовидної залози. Важкі розлади функції печінки та нирок, цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, захворювання серця, вік до 6 років.

Ринза (Кофеїн 30 мг, парацетамол 500 мг, фенілефрину гідрохлориду 10 мг, хлорфеніраміну малеат 2 мг), таблетки. Дорослим і дітям старше 15 років по 1 таблетці 4 рази на день. У добу не більше 4-х таблеток курсом не більше 5 днів.

Протипоказання: вік до 15 років, вагітність, грудне вигодовування. Алергія до компонентів препарату. Важкий цукровий діабет, важкий перебіг артеріальної гіпертензії, виражений атеросклероз судин серця.

Під час лікування не можна приймати алкоголь, керувати автомобілем та механізмами, що рухаються.

Фервекс. Пакетики з порошком, що містить парацетамол 500 мг, феніраміну малеат 25 мг, аскорбінову кислоту 200 мг. Вміст пакетика розчинити в склянці теплої води, приймати між прийомами їжі по 1 пакетику 2-3 рази на добу не частіше 1 разу на 4 години. У літніх хворих або при порушенні функції печінки і нирок цей інтервал повинен становити 8 годин.

Тривалість прийому — як для колдакт флю плюс.

Протипоказання: алкоголізм, алергічні реакції до компонентів препарату, портальна гіпертензія, ниркова недостатність, вік до 15 років, вагітність і грудне вигодовування, ерозії і виразки травного тракту, важкі захворювання печінки.

Фервекс для дітей (Від 6 років).

Діти 6-10 років — по 1 пакетику 2 рази на день

10-12 років — по 1 пакетику 3 рази на день

12-15 років — по 1 пакетику 4 рази на день

Приймати з інтервалами 4 години курсом не більше 3-х днів.

Відео: Саморобний ліки від грипу [Homemade medicine for the flu]

Колдрекс Найт сироп (Парацетамол 1 г, прометазин 20 мг, декстрометорфан 15 мг). Препарат вибору при сухому нав`язливому кашлі, який порушує нічний сон.

Дорослим і дітям старше 12 років приймати по 4 чайні ложки на ніч.

Дітям 6-12 років — по 2 чайні ложки на ніч.

Дітям до 6 років — тільки за призначенням лікаря.

Протипоказаний при алергії на компоненти препарату, порушення функції печінки і нирок. При бронхіальній астмі, епілепсії, глаукомі, серцево-судинних захворюваннях, затримці сечі, аденомі простати — тільки після консультації з лікарем. На період прийому препарату слід утриматися від керування автомобілем та прийому алкоголю.

Препарати з імуномодулюючою і противірусну дію

Незважаючи на широку рекламу даної групи засобів, ефективність і безпеку їх, а також віддалені наслідки прийому є недостатньо вивченими, тому, по можливості, від їх застосування при застуді слід утриматися.

Відео: Найефективніші препарати від грипу і застуди.

Лікування застуди у дітей і вагітних

При вагітності можна приймати препарати, що містять парацетамол (панадол, еффералган), при наявності кашлю — сиропи Доктор Мом, геделікс. Для полоскання горла відвари трав (ромашки, шавлії, евкаліпта). При нежиті — краплі і мазь для носа піносол.

У дитячому віці найбезпечнішим препаратом від жару і болю є парацетамол. Його можна давати, починаючи з 2-х місяців. Переважно у вигляді сиропу, суспензії або свічок (панадол дитячий, еффералган). Препарат другого вибору — ібупрофен (сироп і свічки Нурофен для дітей), але дітям до 3-х місяців його при необхідності повинен призначати лікар. Ібупрофен не можна приймати дітям з бронхіальною астмою, гастритами і виразковою хворобою.

Народні засоби лікування застуди

Настій з квіток липи і сушеної малини. Змішати те й інше з розрахунку 1: 1, залити склянкою окропу, настояти 20 хв і вживати по 1 склянці на ніч.

Настій плодів шипшини і горобини. У термос засипати по столовій ложці плодів і залити літра окропу. Настояти і пити протягом дня по склянки до 1 літра в день.

Гаряче молоко з медом. У склянку молока додати 1 столову ложку меду. Приймати по 1 склянці на ніч при сухому кашлі.

Настій імбиру з медом і лимонним соком. Натерти на тертці склянки імбиру, залити окропом, настояти 20 хв, процідити, додати 1/2 ст.л. меду і 2 краплі лимонного соку. Вживати 3 рази на день по склянки.

лікування грипу

Лікуванням грипу повинен займатися виключно лікар. Протівововірусние препарати призначаються тільки при важкому або ускладненому перебігу грипу, а також в кожному випадку захворювання осіб з категорії ризику (при хронічних захворюваннях нирок, печінки, серця, легенів, ендокринної системи, включаючи діабет, і ряду інших, вік молодше 5 років і старше 65 років, вагітність та ін.).

Раніше широко застосовувалися в лікуванні грипу амантадин і ремантадин в даний час неефективні, внаслідок розвиненої стійкості до них вірусів грипу типу А і В.

Рекомендованими препаратами є озельтамівір (Таміфлю) і занамівір (Реленза) і призначатися вони повинні в перші 48 годин від початку захворювання, а також можуть використовуватися для профілактики в проживаючих з хворим осіб.

При наявності точного діагнозу "грип" займатися самолікуванням неприпустимо! При найменшій підозрі негайно звертайтеся до лікаря.

Також необхідно звернутися до лікаря якщо:

— самопочуття не поліпшується протягом 1 тижня,

— після зниження температури на кілька днів знову відзначається її підвищення до високих цифр

— з`явилися болі в грудній клітці при диханні або задишка,

— температура вище 38 не знижується протягом 3-х днів,

— при загостренні хронічних захворюваннями серця і легенів на тлі вірусної інфекції (посилення задишки, болів в серці, кашлю і ін.)

Ліки від грипу і ГРВІ: Експерти назвали найефективніші засоби і їх особливості (відео)

Методів лікування грипу є багато. Однак перш ніж розпочинати лікування, необхідно визначити, на що ви захворіли — грип або ГРВІ. Адже в кожної хвороби свої методи лікування. І найкращі ліки від грипу зможуть впоратися з вогнищем інфекції, передають Патріоти України з посиланням на Politeka.

Для ГРВІ типове повільне наростання симптомів і чхання, яке не супроводжує грип. А ось перші симптоми грипу захоплюють організм миттєво і можуть давати про себе знати у вигляді ознобу, болю в очах, запаморочення, слабкості, стрибків температури вище за 39.

Хтось бачить найкращі ліки від грипу у вигляді народних засобів, меду і лимона. Однак їхня ефективність не доведена. Тепле і часте пиття кислих напоїв, скоріше, допоміжний засіб при лікуванні грипу.

Головне, при перших ознаках захворювання вчасно звернутись до лікаря, який вам призначить найкращі ліки від грипу та належне лікування.

Зверніть увагу, що антибіотики при грипі ніяк не впливають на віруси. Вони не здатні їх знищити, ні тим паче вплинути на їхнє розмноження. Антибіотики при захворюванні на грип не призначаються. Вони ефективні лише при бактеріальних захворюваннях. Не займайтеся в жодному разі самолікуванням.

На сьогодні лікування грипу засноване на вживанні симптоматичних (усувають симптоми), патогенетичних (від жару і болю) і етіотропних (впливають на причину захворювання) засобів. Що собою представляють ці найкращі ліки від грипу?

Етіотропні засоби проти грипу пригнічують активність вірусів. Найкращі ліки від грипу з цієї групи — ремантадин, озельтамівір (є у складі тамі-флю), арбідол.

Імунотропні найкращі ліки від грипу вважаються віферон, ридостін, гіпорамін, аміксин, реаферон, інтерферон.

Симптоматичні найкращі ліки від грипу — медикаменти від кашлю або відхаркувальні засоби. При закладеності носа необхідні судинозвужувальні засоби, вони допомагають легше перенести кашель. Однак такі спреї або краплі можна застосовувати не більш як 6 днів — інакше можливий розвиток алергічного риніту.

Найкращі ліки від грипу варто застосовувати лише за рекомендацією лікаря, щоб прибрати не тільки симптоми, а й причину захворювання.

Записи созданы 25534

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх